Skocz do treści

info.e-dziecko.eu

Wąski ekran Szeroki ekran Zwiększ rozmiar tekstu Zmniejsz rozmiar tekstu Domy¶lny rozmiar tekstu   
Rehabilitacja Medyczna Health Centre - Trzciana pow. Rzeszów woj. podkarpackie - Kriokomora, Algonix
 
Skocz do treści

Ulubione strony

 
 

Dzieci - Portal Nowoczesnych Rodziców

 
mery

 
głoskowanie - 2008/02/01 00:07 witam mam z córką mały problem chodzi do zerówki i niestety nie wchodzi jej do głowki głoskowanie wszystko inne tak tylko właśnie nie to, może ktoś Zna jakis program komputerowy do nauki czytania oczywiście najlepszy byłby jakiś darmowy do ściągnięcia jeśli takiego nie ma to może ktos ma namiary na taki który moge kupić w sklepie z góry dziękuje
  | | Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
Jaro33

 
O:głoskowanie - 2008/02/02 20:04 mery napisał:
witam mam z córką mały problem chodzi do zerówki i niestety nie wchodzi jej do głowki głoskowanie wszystko inne tak tylko właśnie nie to, może ktoś Zna jakis program komputerowy do nauki czytania oczywiście najlepszy byłby jakiś darmowy do ściągnięcia jeśli takiego nie ma to może ktos ma namiary na taki który moge kupić w sklepie z góry dziękuje


Czesc

Moja córeczka miała ten sam problem - była chora dłużej i po powrocie do przedszkola Pani stwierdziła, iż będzie nam wypożyczać na popołudnia jej książkę do zerówki "Przedszkolak, lat 6" (tytułu niestety dokładnego już nie pamiętam) i mamy ćwiczyć wieczorami czytanie. Pamiętam ,że była tam świetne ćwiczenia i po kilkunastu próbach ( wspólnych ćwiczeniach wieczorami) córcia załapała o co chodzi.

Wtedy się tym interesowałem i znalazłem w sieci program CZYTAM PŁYNNIE 1.0 http://www.dysleksja.info/index.html , nie kupowałem go jednak, wiec nie wiem na ile jest pomocny? Myślę, że jednak wspólnego czytania z dzieckiem nic nie zastąpi.

Pozdro
Jarek
  | | Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
justynakor

 
O:głoskowanie - 2008/02/02 21:46 Witam!
Z zawodu jestem terapeutą pedagogicznym, więc chętnie poradzę, choć Jaro33 ma w 100% rację. Żaden komputerowy program, tylko czytanie z dzieckiem. Wspólnie, tzn. trochę mama, trochę dziecko. Zaczynać od najprostszych wyrazów.
Jeżeli chce Pani dokładniejszych porad to proszę napisać z czym dziecko ma dokładnie problem. Może rodzaj lateralizacji jaką posiada dziecko jest przyczyną problemów (np. może mylić literki podobne wizualnie) może nie zna literek na tyle, aby swobodnie się nimi posługiwać, itd.
Chętnie pomogę
  | | Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
kasia 121

 
O:głoskowanie - 2008/06/01 21:44 Głoskowanie to umiejętność, którą większość dzieci osiaga przed czytaniem. chodzi o wyróżnienie głosek (usłyszanych dźwieków)z pamięci. Proszę się nie martwić- ta umijętnosć może rozwijać się dłużej. Na etapie liter nie powinno już być problemu. Przydatne są ćwiczenia rytmiczne, słuchanie i wychwytywanie różnych dźwięków z otoczenia. taki na prawdę do tej umijętnosci dziecko przygotowuje się od kołyski. Pomocne jest też uczęszczanie na zajęcia rytmiczne.
  | | Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.
Mirka42

 
O:głoskowanie - 2008/07/01 05:28 Witam, jestem własnie nauczycielką w przedszkolu, chciałm Was uspokoić głoskowanie to bardzo trudna sprawa dla dziecka. Książka nie pomoże, poprostu trzeba przeczekać, dziecko tak naprawdę musi dojrzeć do tego, najpierw potrzebna jest prawidłowa wymowa, a wię toconaprawdę słyszymy czylo np( trudno to napisac) mówimy s i ,, ciągnięmy" ja a nie mówimy ,,sy" bo przy głoskowaniu słowa np mama mówimy potocznie mymamya, prawda, spóbujcie np od powiedzenia dziecku co słyszysz na końcu wyrazu i np bardzo ławtwe czyli samogłoski a, o , u y itp potem przechodzimy do początku wyrazu ale z odp wymową nas samych. To my dajemy dziecku przykład. Radzę nie ponaglac dziecka samo do tego dojrzeje. Pozdrawiam serdecznie. Mirka.
  | | Administrator wyłączył możliwość wysyłania postów przez anonimowych użytkowników.